Gimnazjum nr 17 im. Huberta Wagnera w Częstochowie

Pomoc Polakom na Willeńszczyźnie

Pomoc Dzieciom na Wileńszczyźnie

Akcja charytatywna „Pomoc Dzieciom na Wileńszczyźnie” cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów Gimnazjum nr 17 im. H. Wagnera.

Pozyskane rzeczy: słodycze, zabawki, gry dydaktyczne, puzzle i przybory szkolne zostały zawiezione przez panią dyrektor – Ewę Blukacz na miejsce zbiórki.

Dnia 4. grudnia 2017 uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Klaudii Karsoń, brali udział w pakowaniu darów w ramach tej akcji. Segregowali odpowiednio produkty, pakowali je do paczek i przygotowywali do „wielkiego finał”, a mianowicie do przewiezienia ich dla potrzebujących polskich rodzin.

Akcja ta ukazała, jak dużą empatią są obdarowani gimnazjaliści.

W tym okresie świątecznych przygotowań nie zapomnieli o potrzebujących. Potrafili podzielić się z innymi, oddać cząstkę swojego serca dla drugiego człowieka.

Wymienić też w tym miejscu należy sponsorów, bez których nie udałoby się zakupić tylu artykułów szkolnych, gier i zabawek: DR PROJEKT – pan Rafał Borkowski, FUNDACJA Ś WIĘTEGO BARNABY, TZPLAST SP. Z O. O – Tadeusz Jezierski, Browar Czenstochovia oraz nasi nauczyciele, a w szczególności pani dyrektor Ewa Blukacz, pani Klaudia Krasoń, ks. Grzegorz Pasztaleniec oraz pani Justyna Bartosik.

Zdjęcia możecie zobaczyć w naszej GALERII