Gimnazjum nr 17 im. Huberta Wagnera w Częstochowie

Warsztaty o cyberprzemocy

Uczniowie klasy 2B w dniu 17.04.2018 pod opieką pani A. Tukaj-Jarosz oraz p. K. Dąbrowskiej uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Częstochowie.

Na samym początku przywitała nas pani Izabela Bajor (mama Patryka). Temat przeprowadzonych warsztatów to "Sprawca-ofiara-świadek. Jak zapobiegać cyberprzemocy?".

Warsztaty prowadziła pani Marta Małek.

Podczas zajęć uczniowie pracowali w grupach m.in. nad tematem:do czego służy internet? oraz rozwiązywali test, którego celem było uświadomienie czy mam kontrolę nad telefonem?.

Ostatnim zadaniem było zaplanowanie dnia uczestników kolonii bez dostępu do Internetu i telefonów- znakomicie poradzili sobie z tym zadaniem, co wskazuje na to, że uczniowie wiedzą jak zorganizować ciekawie rozkład dnia bez urządzeń telekomunikacyjnych.

Zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ