Gimnazjum nr 17 im. Huberta Wagnera w Częstochowie

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 maja

W dniu 27.04.2018 w naszym gimnazjum odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Było to przedstawienie słowno-muzyczne dotyczące czasów Sejmu Wielkiego, wybitnych postaci tego okresu i Konstytucji tak znaczącej dla naszego kraju.

Uczniowie przedstawiali przebieg wydarzeń w Rzeczypospolitej przed uchwaleniem konstytucji i po jej zatwierdzeniu.

W przedstawieniu wykorzystano pieśni patriotyczne zaczynając od Hymnu Polski, pieśni Jacka Wójcika „ Nadzieja” i wielu innych utworów.

Uroczystość uświetnił również występ dziewcząt z naszej szkoły, które tańcząc przedstawiły obraz Rzeczypospolitej w czasie rozbiorów.

Na koniec utwór „ Ojczyzna ma” wykonała uczennica klasy II a Marta Lenczewska.

W  dniu 24.04.2018 w naszej szkole odbył si ę konkurs z okazji uchwalenia konstytucji 3 maja.

W konkursie brali udział uczniowie klas II b, II a i III b.

Uczniowie uzupełniali  test wiedzy dotyczący konstytucji i odgadywali wybitne postacie z obrazów w teście.

Pierwsze miejsce zajął  Bruno Kowal z klasy II a, drugie miejsce zajęła Małgorzata Stanisławska z klasy II b ,a trzecie  Monika Kulisiewicz z klasy III b.

Uczniom wręczono dyplomy i nagrody książkowe w czasie uroczystej akademii z okazji  uchwalenia Konstytucji 3  maja.

Organizatorem  szkolnego konkursu była Pani Aneta Anzorge.

Zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ