x
ZOBACZ KONIECZNIE!

Dziennik elektroniczny

1% PODATKU
 


Kapitał Ludzki - Rozwiń Skrzydła

Statystyki odwiedzin

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

BIP
 

Biuletyn Informacji Publicznej Gimnazjum nr 17

KALENDARZ

Gimnazjum nr 17 im. Huberta Wagnera w Częstochowie

Nie chciejcie ojczyzny, która Was nic nie kosztuje

Nie chciejcie ojczyzny, która Was nic nie kosztuje

W dniu 18.09.2018r. w Jasnogórskiej Sali Papieskiej odbyła się konferencja "Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje " , która była częścią projektu związanego z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Naszą szkołę reprezentowały p. dyrektor - Ewa Blukacz oraz nauczyciel języka polskiego p. Katarzyna Biel.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi p. Lidia Burzyńska - poseł na sejm RP, p. Urszula Bauer - Śląski Kurator Oświaty, dr Sławomir Maślikowski - historyk, o.prof. Eustachy Rakoczy - jasnogórski kapelan Żołnierzy Niepodległości.

Zebrani mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawych prelekcji na temat wydarzeń 4.listopada 1918 r., czyli drogi Jasnej Góry do niepodległości oraz postaci jasnogórskiego bohatera - kapitana Artura Wiśniewskiego.

Konferencja jest częścią dużego projektu, w którym nasza szkoła bierze udział.

Kolejnym etapem jest zaprojektowanie i wykonanie poszyć czapek maciejówek.

Zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ