Gimnazjum nr 17 im. Huberta Wagnera w Częstochowie

100 Niepodległych znanych i nieznanych

Dnia 02.10.2018 r. przedstawiciele uczniów z klasy III a i III b pod opieką pedagoga I. Mrożek uczestniczyli w warsztatach o charakterze historycznym, które zostały zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 14 w Częstochowie.

Uczestnicy warsztatów otrzymali zadanie namalowania symboli związanych z wylosowanymi postaciami historycznymi.

Naszym przedstawicielom przypadły następujące postacie bohaterów walki o niepodległość: Józef Dowbor-Muśnicki i Jędrzej Moraczewski.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zdolnościami malarskimi!

Podczas warsztatów byli obecni przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy wraz z prezydentem K. Matyjaszczykiem.

Dla wszystkich zgromadzonych: uczniów, nauczycieli, zaproszonych gości warsztaty były ciekawą lekcją historii... Na zakończenie spotkania uczniowie złożyli wiązanki kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ