Gimnazjum nr 17 im. Huberta Wagnera w Częstochowie

Uroczystości niepodległościowe na placu Orląt Lwowskich

W piątkowe południe, 9 listopada, na Placu Orląt Lwowskich odbyły się uroczystości niepodległościowe zorganizowane przez Zespół Szkół im. Bolesława Prusa.

W ramach Narodowego Święta Niepodległości przed pomnikiem Orląt Lwowskich na częstochowskim Rakowie odbyły się uroczystości zorganizowane przez Zespół Szkół im. Bolesława Prusa.

Wzięli w nich udział uczniowie, licznie zgromadzeni nauczyciele, rodzice i zwykli mieszkańcy miasta.

Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy wraz z opiekunem SU panią Anitą Krzyczmonik.

Zgromadzeniu towarzyszyły poczty sztandarowe z innych szkół i Straży Miejskiej.

Podczas apelu przypomniano historię Orląt Lwowskich, a także wybitne postacie, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Na zakończenie uroczystości pod Pomnik Orląt Lwowskich złożono wiązanki kwiatów.

Zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ