x
ZOBACZ KONIECZNIE!

Dziennik elektroniczny

1% PODATKU
 


Kapitał Ludzki - Rozwiń Skrzydła

Statystyki odwiedzin

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

BIP
 

Biuletyn Informacji Publicznej Gimnazjum nr 17

KALENDARZ

Gimnazjum nr 17 im. Huberta Wagnera w Częstochowie

100 lat niepodległości Polski w naszej szkole

Obchody 100 lecia niepodległości Polski w naszej szkole

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości, przypadające 11 listopada, to wyjątkowy dzień dla Polaków.

Uświadamia wszystkim, że po 123 latach niewoli nasza Ojczyzna powróciła na mapy Europy. Wolność okupiona była setkami ofiar, ale dzięki determinacji naszego narodu nie udało się zaborcom wymazać Ojczyzny z serc Polaków.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w piątek - 9 listopada, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia w formie wieczornicy, która stała się swoistą lekcją historii, literatury polskiej i muzyki. Zabrzmiały żołnierskie piosenki, patriotyczne pieśni i piękne wiersze polskich poetów.

O godzinie 11:11 odświętnie ubrani uczniowie, dyrekcja szkoły i nauczyciele odśpiewali wspólnie hymn narodowy na tle imponujących rozmiarów flagi narodowej. Wydarzenie miało wyjątkowo uroczysty charakter, a tym samym społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”, zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ

Hymn w wykonaniu uczniów TUTAJ