Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Konkurs z języka niemieckiego

"Konkurs z języka niemieckiego"

W dniu 07.06.2016 r. uczennice naszego gimnazjum Małgorzata Jeziorowska (kl. II A) i Zuzanna Szymańska (kl. III A) wzięły udział w III Regionalnym Konkursie Języka Niemieckiego "Deutsch in Liedern und Dichtung" organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie.

Na scenie Małgosia i Zuza konkurowały z innymi gimnazjalistami z naszego regionu. Po obradach jury zostali wyłonienie zwycięzcy w kategorii piosenka i wiersz niemieckojęzyczny.

Małgosia Jeziorowska zajęła I miejsce i otrzymała dyplom wraz z nagrodą książkową oraz otrzymała szarfę w kolorach flagi Niemiec.

Serdecznie gratulujemy Małgosi i życzymy dalszych sukcesów!!!

IV powiatowy konkurs piosenki niemieckojęzycznej

"IV Powiatowy konkurs piosenki niemieckojęzycznej"

W dniu 25.05.2016 r. uczennice naszej szkoły Małgorzata Jeziorowska (kl. II A) i Zuzanna Szymańska (kl. III A) wzięły udział w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej "Jeder kann singen" w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy p. Krzysztofa Matyjaszczyka.

Na scenie Żeromskiego Małgosia i Zuza rywalizowały z reprezentantami gimnazjów z Częstochowy i regionu, m. in.: Konopisk, Lelowa, Myszkowa, Rudnik i Skrzydlowa.

Tegoroczny poziom występów był niezwykle wyrównany. Uczestnicy prezentowali wysokie umiejętności wokalne, zachwycili jurorów pięknymi barwami głosu, dobrą dykcją i wspaniałą interpretacją utworów.

Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców: I miejsce zdobyła nasza uczennica Małgorzata Jeziorowska – reprezentantka Gimnazjum nr 17 im . Huberta Wagnera w Częstochowie

II miejsce otrzymała Anna Drynda – uczennica Gimnazjum nr 3 w im. Armii Krajowej Częstochowie.

III miejsce zajęła Martyna Balcerek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach.

Laureaci nagrodzeni zostali dyplomami i książkami, a Małgosia Jeziorowska wystąpiła jeszcze raz, zachwycająco śpiewając utwór Helene Fischer „Du lässt mich sein, so wie ich bin”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Polska w latach 1980-2016- konkurs powiatowy

"Polska w latach 1980-2016 konkurs powiatowy"

Na przełomie kwietnia i czerwca 2016 trwał III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Najnowszej Historii Polski Od narodzin „Solidarności” do współczesności. Polska w latach 1980-2016 pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.

Celem konkursu było przypomnienie najważniejszych wydarzeń z najnowszej historii Polski, które doprowadziły do powstania suwerennej Polski.

Uczniowie mieli przygotować prezentację multimedialną w oparciu o zebraną dokumentację zawierającą m.in. wspomnienia świadków historii, czyli uczestników tamtych wydarzeń, fotografie, dokumenty ze zbiorów rodzinnych.

Gimnazjum nr 17 im. Huberta Wagnera reprezentowały dwie uczennice Izabella Kapica i Julia Sikora z klasy II a.

Jedna z naszych uczennic Izabella Kapica zajęła III miejsce została laureatką konkursu.

W dniu 10.06.2016 o godzinie 12 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy przy ulicy Śląskiej nastąpiło uroczyste wręczenie nagród .

Opiekunem uczennicy była pani Aneta Anzorge.

Serdecznie gratulujemy uczennicy i trzymamy kciuki za inne konkursy, które pokazują, że nasi uczniowie są świetni i rozsławiają imię naszej Szkoły.

Kangur matematyczny 2016

"Kangur matematyczny 2016"

W dniu 17.03.2016 r. na terenie Gimnazjum nr 17 im. Huberta Wagnera w Częstochowie odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.

"Dzień Kangura" jest międzynarodowym świętem matematyki. To znakomita forma popularyzacji matematyki nieograniczająca się wyłącznie do samego konkursu.

Do rywalizacji obejmującej dwie kategorie – Kadet/Junior –w naszej szkole przystąpiło 11 uczniów.

W kategorii Kadet został wyróżniony uczeń klasy I Mikołaj Tataruch.

Gratulujemy sukcesu!

Matematyka w praktyce 2016

"Matematyka w praktyce 2016"

W dniu 9 maja 2016 r. uczeń Jakub Dziębór otrzymał tytuł finalisty XVII Powiatowego Konkursu Gimnazjalnego „Matematyka w praktyce – Częstochowa 2016”.

Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum nr 5 im. M. Reja w Częstochowie pod patronatem Instytutu Matematyki i Informatyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Składał się on z trzech etapów, mających na celu wyłonienie najzdolniejszych uczniów, lubiących rozwiązywać zadania oraz odnajdujących się w świecie matematyki.

Uczeń został przygotowany do konkursu przez Panią Dorotę Stefaniewicz vel Stachowicz.

Gratulujemy sukcesu!