Konferencja na temat żywienia

"Konferencja na temat żywienia"

W dniu 28.11.2013r w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja na temat „Znaczenie mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży”.

Konferencję zorganizowano pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.

Wykład i prezentacja multimedialna została przygotowana przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Z Gimnazjum nr 17 im H. Wagnera została oddelegowana jedna osoba, koordynator projektu „Zachowaj Równowagę„.

Informacje zdobyte podczas konferencji zostaną wdrożone i wykorzystane na potrzeby propagowania zdrowego stylu życia i żywienia wśród naszej młodzieży a także będą pomocne w realizacji w/w projektu.

Zdrowe żywienie - warsztaty w naszej szkole

W dniu 20 listopada 2013r w Gimnazjum nr17 im H. Wagnera odbyły się warsztaty dotyczące zdrowego żywienia.

Zajęcia poprowadziła pani Anita Szczechowicz, która pracuje jako dietetyk w firmie Nature House.

Na warsztatach były poruszane tematy dotyczące pełnowartościowych diet, zostały przedstawione i omówione produkty jakie powinny występować na co dzień w naszym żywieniu oraz produkty których powinniśmy unikać.

Celem naszego programu jest zmiana świadomości zdrowotnej młodzieży związana z zasadami prawidłowego żywienia.

Szkoła Nasza realizuje program upowszechniania profilaktykę przeciwdziałania otyłości, promuje zdrowy styl życia, uczy odpowiedzialnych nawyków.

Młodzież aktywnie i chętnie uczestniczyła w warsztatach, wykazując się dużą wiedzą na temat zdrowego żywienia. Uczniowie zadawali pytania, wymieniali się poglądami, chętnie uczestniczyli w zajęciach.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Zachowaj Równowagę”. Organizacją zajęć zajęła się pani Magdalena Ruszowska przy współpracy z panią Anną Tukaj- Jarosz i panią Katarzyną Biel.

Zdjęcia możecie obejrzeć w naszej szkolnej GALERII

Program o zasadach zdrowego żywienia

"Program o zasadach zdrowego żywienia"

Nasze Gimnazjum przystąpiło do kolejnego programu" Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w szkołach oraz ocena wpływu tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywiania, aktywność fizyczną i poziom wiedzy wśród dzieci i młodzieży" w ramach Projektu KIK/34, szwajcarskiego programu współpracy z nowymi członkami Unii Europejskiej i instytucji współfinansującej Ministerstwo Zdrowia.

Koordynatorem programu jest p. M. Ruszowska , a uczestnikami projektu Nasi Uczniowie.

Uczestnicy projektu będą realizowali zadania , upowszechniające zasady zdrowego żywienia , utrzymywać codzienna aktywność fizyczną. , stworzą swoją podstronę www., z której wszyscy będą mieli możliwość korzystania.