Wizyta na AWF-ie w Katowicach

Dnia 5 stycznia br 2013, uczestnicy Naszego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum nr 17 , odbyli wysiłkowe badania wydolnościowe dla siatkarzy, przeprowadzone w laboratorium fizjologicznym na terenie Katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Uczelnia zaprosiła 46 uczestników SOS do badań w zakresie ich aktywności fizycznej, sprzyjającej ich rozwojowi fizycznemu i wpływowi na ich stan zdrowia w życiu dorosłym.

Wysokie wielkości wskaźników pomiarowych , osiągnięte przez Naszych siatkarzy , świadczą o dużych możliwościach funkcjonalnych układu krążeniowo - oddechowego i mięśniowego oraz możliwościach wykonywania wysiłków długotrwałych.

Nawiązana współpraca z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach będzie promocyjnym priorytetem jak ciekawe i atrakcyjne mogą być zajęcia w Gimnazjum nr 17 , a dla uczelni zapewnieniem , że jest jednostką naukową o spektrum nauczania przedmiotów ścisłych i humanistycznych.

Otrzymany z Ministerstwa Sportu i Turystyki , Polskiego Związku Piłki Siatkowej sprzęt sportowy dla młodzieży , pozwoli nam na zwiększenie ilości uczestników szkolenia siatkarskiego, przyczyni się do stosowania nowoczesnych metod treningowych przy wykorzystaniu dostarczonych piłek, trenażerów i sprzętu pomocniczego.

Wszystkim uczestnikom badań, trenerom serdecznie dziękujemy za poświęcony dotychczas czas i wysiłek.