Szkoła bez barier - wyjazd na basen

Uczestnicy projektu "Szkoła bez barier" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Inicjatyw Społecznych mają okazję uczestniczyć w cotygodniowych zajęciach na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie.

Uczniowie pod czujnym okiem instruktorki p. Anety Ostrowskiej szkolą swoje umiejętności pływackie.

Zajęcia odbywają się w soboty od godz.12.00 -13.30 i przewidziane są do maja 2015 roku.

Uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów zajęć, zawozi i odbiera ich specjalny autokar. Dwunastka uczniów, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w projekcie biorą również udział w treningach wschodnich sztuk walk prowadzonych przez instruktorów częstochowskiego klubu karate BUDO.

Na zajęciach tych uczniowie poznają również filozofię i historię karate.

Więcej informacji o karate BUDO znajdziemy na stronie http://www.kkbudo.pl/KarateKyokushin.htm.

Zdjęcia z basenu jak zawsze w Naszej GALERII

Szkoła bez barier - rekrutacja uzupełniająca

"Szkoła bez barier rekrutacja uzupełniająca"

Nasze Gimnazjum przystąpiło w zeszłym roku szkolnym do projektu "Szkoła bez barier"

Zespół Projektu pn. "Szkoła bez barier" informuje, że w dniu 16.10.2014 r. rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca uczestników/czek do Projektu.

Projekt przewiduje udział uczniów i uczennic z niepełnosprawnością w zajęciach specjalistycznych oraz uczniów i uczennic z niepełnosprawnością i zdrowych w zajęciach integracyjnych z 51 Szkół dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Częstochowa.

Wszelkie dokumenty związane z projektem dostępne są TUTAJ

II etap rekrutacji do projektu "Szkoła bez barier"

"Szkoła bez barier II etap naboru"

Zespół Projektu pn. "Szkoła bez barier" informuje, że w dniu 03.09.2014 r. rozpocznie się II etap rekrutacji uczestników/czek do Projektu.

Konkursy matematyczne

26 marca 2014 r. uczniowie klasy IIb: Sylwia Matysiak i Dominik Bryniak wzięli udział w XIII Powiatowym Konkursie „Matematyka w banku”, którego organizatorem było Gimnazjum nr 7 w Częstochowie.

W konkursie wzięło udział 11 gimnazjów. Nasi uczniowie zajęli piąte miejsce, musieli wykazać się umiejętnością wypełniania formularzy bankowych, znajomością terminów z przedsiębiorczości i wiedzy ekonomicznej oraz umiejętnością stosowania wiedzy matematycznej w praktyce..

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez sponsorów oraz monety pamiątkowe.

Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka matematyki Dorota Stefaniewicz vel Stachowicz.

27 marca 2014r. uczeń klasy IIIa Adam Trzyna wziął udział w XII Powiatowym Konkursie Matematycznym „Jeden z dziesięciu”, którego organizatorem było Gimnazjum nr 6 w Częstochowie.

Adam zajął piąte miejsce. Musiał wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z matematyki, rozwiązywaniem rebusów i krzyżówek w określonym czasie.

Była to doskonała forma powtórki dla ucznia przed czekającym go wkrótce egzaminem gimnazjalnym, a jednocześnie sposób na rozwijanie zainteresowań matematycznych, oraz poszerzania wiedzy.

Ucznia do konkursu przygotowała nauczycielka matematyki Dorota Stefaniewicz vel Stachowicz.

Gratulujemy sukcesu."

Szkoła bez barier 1

"Szkoła bez barier"

Nasze Gimnazjum przystąpiło do projektu "Szkoła bez barier"