Konkursy matematyczne

26 marca 2014 r. uczniowie klasy IIb: Sylwia Matysiak i Dominik Bryniak wzięli udział w XIII Powiatowym Konkursie „Matematyka w banku”, którego organizatorem było Gimnazjum nr 7 w Częstochowie.

W konkursie wzięło udział 11 gimnazjów. Nasi uczniowie zajęli piąte miejsce, musieli wykazać się umiejętnością wypełniania formularzy bankowych, znajomością terminów z przedsiębiorczości i wiedzy ekonomicznej oraz umiejętnością stosowania wiedzy matematycznej w praktyce..

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez sponsorów oraz monety pamiątkowe.

Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka matematyki Dorota Stefaniewicz vel Stachowicz.

27 marca 2014r. uczeń klasy IIIa Adam Trzyna wziął udział w XII Powiatowym Konkursie Matematycznym „Jeden z dziesięciu”, którego organizatorem było Gimnazjum nr 6 w Częstochowie.

Adam zajął piąte miejsce. Musiał wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z matematyki, rozwiązywaniem rebusów i krzyżówek w określonym czasie.

Była to doskonała forma powtórki dla ucznia przed czekającym go wkrótce egzaminem gimnazjalnym, a jednocześnie sposób na rozwijanie zainteresowań matematycznych, oraz poszerzania wiedzy.

Ucznia do konkursu przygotowała nauczycielka matematyki Dorota Stefaniewicz vel Stachowicz.

Gratulujemy sukcesu."