Wyróżnienie dla Janka Skórkowskiego

Prezentujemy list gratulacyjny , kierowany do Naszego Ucznia Janka Skórkowskiego!.

Janek został nagrodzony przez Prezydenta Miasta Częstochowy za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie.

Jego wyniki w nauce i sporcie niech będą wzorem godnym naśladownictwa dla innych.

GRATULUJEMY JANKU !

"Konkurs plastyczny"

Gratulujemy Naszej Uczennicy KINDZE Urbańskiej z kl 1 A.

Została LAUREATKĄ wojewódzkiego konkursu plastycznego " Świat jakim go widzę - ludzie i praca" organizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury, Miejską Galerię Sztuki pod patronatem Starostwa Powiatowego .

Wręczenie nagród odbędzie się w Galerii Sztuki w Częstochowie .

Matematyka w praktyce 2014

"Matematyka w praktyce 2014"

19 maja 2014r. uczniowie klasy Ia zostali finalistami XV Powiatowego Konkursu Gimnazjalnego „MATEMATYKA W PRAKTYCE – CZĘSTOCHOWA 2014”,

Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 5 im. M. Reja w Częstochowie pod patronatem Instytutu Matematyki i Informatyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych i składał się z trzech etapów.

Miał na celu wyłonienie najzdolniejszych uczniów szczególnie zainteresowanych matematyką, lubiących rozwiązywać zadania i sprawdzania swoich sił w matematycznych rozgrywkach.

W konkursie wzięło udział 168 uczniów z 29 szkół gimnazjalnych.

Uczniów do konkursu przygotowała Dorota Stefaniewicz vel Stachowicz.

Gratulujemy sukcesu.

Substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym

Konkurs biologiczno-chemiczny "Substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym"

2 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs biologiczno-chemiczny "Substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym".

Konkurs organizowały p. A. Tukaj-Jarosz i p. A. Panek

Wyniki konkursu:

I miejsce Dominik Gałązka z klasy 3a

II miejsce Krzysztof Czyż i Bartosz Tomza z klasy 3b

III miejsce Mateusz Patrzyk z klasy 2a

Gratulujemy!!!

Sukcesy w konkursie recytatorskim

Dnia 5 grudnia, w Gimnazjum nr 5 im. M. Reja w Częstochowie, uczniowie naszej szkoły - Michał Bajcer i Bartosz Tomza uczestniczyli w III powiatowym konkursie „Piękno poezji renesansowej”.

Długie przygotowania pod okiem pań: J. Bartosik i I. Paliwody dały efekty w postaci II go miejsca Michała Bajcera, który swoją interpretacją Pieśni XX Jana Kochanowskiego zachwycił szacowne jury.

Michałowi gratulujemy i przypominamy, że dzięki takim konkursom pogłębiacie swoją wiedzę, ćwiczycie mowę i kulturę języka a przede wszystkim, dla Was, otrzymujecie cenne punkty na świadectwo