Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

149 rocznica urodzin Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego

W dniu 05.12.2016 uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym udali się pod opieką pana Marka Biecia na uroczystość obchodów 149 rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uroczyste obchody odbyły się na Placu Biegańskiego przy pomniku marszałka Piłsudskiego na którym mamy zawsze okazję oglądać ważne wydarzenia z życia Częstochowy i Polski.

Nasza szkoła zawsze uczestniczy w ważnych wydarzeniach miasta.

W ten sposób składamy hołd znanym ludziom i pamiętamy o naszej historii. Uczymy młodzież szacunku do dawnych dokonań i krzewimy uczucia patriotyczne.

Zdjęcia możecie zobaczyć w naszej GALERII

98 rocznica zwycięskiej obrony Lwowa

98 rocznica zwycięskiej obrony Lwowa - uroczystości miejskie

Nasi uczniowie wraz z opiekunem samorządu uczniowskiego brali udział w miejskich obchodach poświęconych Orlętom Lwowskim

98 rocznica odzyskania niepodległości

98 rocznica odzyskania niepodległości - uroczystości miejskie

Nasi uczniowie wraz z opiekunem samorządu uczniowskiego brali udział w corocznych miejskich obchodach Dnia Niepodległości.

Zdjęcia jak zawsze w Naszej GALERII

77 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

Dnia 18 września 2016 uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p. T. Mirowskiego wzięli udział w obchodach 77 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.

Uroczystość odbyła się w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Zwycięskiej, a następnie przemaszerowano pod tablicę upamiętniającą Powrót Rodzin Polskich ze zsyłki na Sybir

Zdjęcia z uroczystości jak zawsze w Naszej GALERII

360 Rocznica Ślubów Lwowskich Jana Kazimierza

Dnia 31.03.2016 uczniowie klasy 3b pod opieką p. M. Biecia uczestniczyli w 360 Rocznicy Ślubów Lwowskich Jana Kazimierza.

Uroczystość odbyła się na Jasnej Górze w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej a uroczystą Mszę Św. koncelebrował Jego Ekscelencja Arcybiskup dr Wacław Depo

Zdjęcia z uroczystości możecie zobaczyć w naszej GALERII